ELEKTROSTYMULACJA

kkkk

EMS lub elektrostymulacja mięśni znana jest w medycynie i sporcie od lat.
Z jej dobrodziejstw korzystają sportowcy, astronauci, żołnierze jak również osoby cierpiące między innymi na przewlekły ból.

Wiele osób niestety nie może sobie pozwolić na tradycyjne treningi i wzmacnianie mięśni ćwicząc na siłowni czy uprawiając inne sporty. Nie pozwalają im na to między innymi przebyte kontuzje, zwyrodnieniowe chorobowe stawów, czy prozaiczny brak czasu lub niechęć do ćwiczeń w grupie.

Alternatywą dla tych osób może być uzupełnienie odpowiedniej diety i kilkudziesięciominutowego ruchu dziennego, bądź tygodniowego (np. pływanie, szybki spacer) zabiegami elektrostymulacji. Zabiegi te są bardzo skuteczne – 45 minutowy zabieg jest skuteczniejszy od trzech godzin tradycyjnego treningu.

W niektórych przypadkach elektrostymulacja może całkowicie zastąpić tradycyjny trening, w większości jednak przypadków poszczególne programy elektrotreningów są o wiele skuteczniejsze od ćwiczeń tradycyjnych, gdyż zmuszają mięśnie do o wiele większej i wydajniejszej pracy.

Zabiegi przeznaczone są zarówno dla kobiet i mężczyzn, pozwalają na pozbycie się takich problemów jak nadmierna zawartość tkanki tłuszczowej w poszczególnych partiach ciała; modelowanie sylwetki; wzmocnienie, wyrzeźbienie bądź budowanie mięśni; ujędrnienie i odmłodzenie skóry, poprawę przemiany materii i polepszenie krążenia.

 

Efekty elekrostymulacji / elektrogimnastyki (EMS):

Tkanka tłuszczowa – jest spalana miejscowo, bądź w całym organizmie, w niektórych przypadkach bez budowania mięśni, co jest ważne szczególnie dla kobiet  wszystko zależy od wybranego programu. Oprócz spalania kwasów tłuszczowych zabieg pomaga również usunąć nadmierną ilość wody i toksyn z organizmu.

Mięśnie – zabiegi EMS poprawiają napięcie mięśni, zwiększają ich elastyczność. W ramach programów można wymodelować całą sylwetkę bądź określone części ciała (biust, uda, pośladki itp). Liczne są także doniesienia na temat pozytywnego działania EMS na siłę mięśnia oraz zwiększenia średnicy włókien mięśniowych, czyli na budowę mięśni.

Poprawa przemiany materii – Wybrane programy usprawniają system przemiany materii – spalają spożyte kalorie, regulują proces usuwania produktów przemiany materii.

Skóra –  po naszej kuracji odchudzającej nigdy nie będzie wisiała, gdyż wraz z redukcją obwodów ciała polepsza się jej jakość, struktura i napięcie, a niektóre programy skierowane są także na jej odmłodzenie.

Poprawa krążenia – Krew, płynąca w żyłach, tętnicach i naczyniach krwionośnych, tworzy układ krążenia – specyficzny system transportu – dzięki któremu krwinki czerwone docierają do tkanek, odbierając z nich dwutlenek węgla i zaopatrując je w tlen. Krwinki białe walczą z infekcjami, przenoszone substancje odżywcze odżywiają komórki, przekazywane są informacje chemiczne itp. Jest to istotna część elektro-treningu.

Cellulit – stosowane przez nas urządzenia Sorisa, posiadają wbudowany program wspomagający usuwanie cellulitu, poprzez specyficznie ułożone przebiegi stymulacji mięśni i tkanek.